Zajęcia dla dzieci

Język angielski

Zajęcia mają na celu bezstresowe osłuchanie się najmłodszych z językiem angielskim poprzez zabawę, muzykę i taniec, a także przy wykorzystaniu pomocy dydaktycznych. Śpiewamy więc piosenki po angielsku, mówimy rymowanki, tańczymy, a wszystko to w atmosferze beztroskiej zabawy. Najważniejszym aspektem tych zajęć jest wpojenie dzieciom prawidłowego wzorca wymowy angielskiej, tak aby w przyszłości ułatwić im naukę tego języka chociażby w szkole.

Umuzykalnienie

Muzyka odgrywa bardzo ważną rolę w rozwoju dziecka, dlatego w MAMAGU razem z dziećmi:  słuchamy muzyki rozwija to wrażliwość muzyczną i estetyczną, kształci zdolności słuchowe, spostrzegawczość, zdolność do analizy i syntezy, do koncentracji uwagi; gramy na instrumentach – improwizowanie, odtwarzanie przez dzieci muzyki to z kolei rozwój kreatywności, koordynacji ruchowej, samodzielności i poczucia własnej wartości oraz tańczymy i śpiewamy, co wyrabia sprawność muzyczną, koordynację ruchów, samodzielność, ćwiczy pamięć i współpracę z innymi.

Ruchowe

– ćwiczenia i zabawy Metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne Stosowanie metody ruchu rozwijającego przynosi m.in. wspomaganie rozwoju dziecka poprzez ruch, kontakt emocjonalny i wzrokowy, kształtowanie świadomości własnego ciała, poczucia bezpieczeństwa i pewności siebie, nawiązywania kontaktu z innymi, pozwala wykorzystać nagromadzoną energię, wykorzystać siłę, uczy koncentrowania się na wykonywanym zadaniu, a przy tym wszystkim wyzwala wiele radości i śmiechu.

Muzykoterapia

Odpowiednio dobrana muzyka wycisza negatywne emocje i pobudza te pozytywne. Dziecko pogłębia percepcję muzyki, uświadamia sobie własne stany emocjonalne i ma możliwość wyrażenia ich poprzez ruch, klaskanie, tupanie czy nawet krzyk. Finałowym i niezwykle przyjemnych elementem muzykoterapii jest relaksacja, kiedy to w pozycji siedzącej lub leżącej ćwiczymy z dziećmi świadome oddychanie, tym samym kończą zajęcia odprężeniem i fizycznym i psychicznym.

Plastyka

Podczas zajęć plastycznych wykorzystujemy różnorodne techniki jak rysowanie kredkami, farbami, malowanie palcami, stemplowanie, prace wykonane z makaronów, włóczek, szmatek, masy solnej i innych. Zajęcia te rozwijają u dzieci kreatywność, wyobraźnię, zdolności manualne, ekspresję plastyczną, budują wiarę w siebie i poczucie własnej wartości, uczą cierpliwości, koncentracji i przygotowują małe rączki do nauki pisania w przyszłości.

Przyrodnicze & ekologiczne

Mają na celu nauczenie dzieci szacunku do otaczającego nas świata i piękna przyrody, przybliżenie fauny & flory. Obserwujemy zjawiska przyrodnicze w zależności od zmieniających się pór roku, hodujemy rośliny we własnym ogródku, obserwujemy życie stworzeń odwiedzających nasz zielony ogród – ptaków, jeży, ślimaków i owadów. Nauczamy dbania o środowisko – segregujemy śmieci.

To Top